رشته هنر - آنلاین آموز
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست »  »  رشته هنر
دانلود تحقیق و مقالات با عنوان رشته هنر در قالب doc و قابل ویرایش و در 9 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

هنر، پنجره ی دیگری می خواهد

اشاره

پیش از هر چیز لازم است به این نكته‌ی مهم اشاره شود كه رشته‌ی هنر تفاوت‌هایی ریشه‌ای با رشته‌های دیگر آموزش عالی دارد، از آن جهت كه در مقوله‌ی هنر بعد استدلالی عقلانیت انسان، نقش بسیار كم‌تری در مقایسه با بعد عاطفی و شهودی او دارد.
به عبارت دیگر، ابزار دریافت موضوع هنر، قوه‌ی شهود و احساس هنرمند است و قوه‌ی استدلال او نقشی غیرمستقیم در آن دارد و بیش‌تر در یادگیری فنون هنری مؤثر است، لذا در مبحث آموزش هنر باید این تفاوت در نظر گرفته شود. از طرف این مبحث، ما را با سؤال مهمی روبه‌رو می‌كند كه هدف آموزش هنر كدامیك است:
الف. آموزش فنون هنری: پرورش صنعتكار (اجراكار) هنری
ب. آموزش دریافت هنری:‌پرورش هنرمند ناب
هریك از این دو اگر هدف باشد، مسیر آموزش متفاوت خواهد بود؛ لیكن پاسخ مطلوب آن است كه آمیزه‌ای از این دو را در بر گیرد. اما چه در بخش پرورش هنر و چه در بخش پرورش ادراك ناب هنری، روحیات، احساسات و دریافت‌های شهودی كه به شخصیت هنرجو مربوط است، نقش مهمی در آموزش هنری دارند و درنتیجه در نظر گرفتن فاكتورهایی كه با این روحیات مرتبط است، ‌در كیفیت آموزش هنر مؤثر خواهد بود. ازجمله مهم‌ترین این فاكتورها می‌توان به این موارد اشاره كرد:

1-علاقه‌مندی دانش‌جویان به رشته‌ی انتخابی:
در یك مؤسسه‌ی آموزشی، ایجاد انگیزه و علاقه در دانش‌جویان بسیار مهم است؛ هرچند در همه‌ی رشته‌های آموزشی اعم از هنری و غیرهنری این فاكتور مهم است، اما در بحث هنر، حساسیت این موضوع بیش‌تر است. هرچند تجربه نشان داده است كه بیش‌تر دانش‌جویان هنر از پیش دارای علاقه و زمینه‌ی لازم برای این رشته بوده‌اند، اما فضای جامعه‌ی كنونی و نسل‌های جدید،‌این واقعیت نسبتاً تلخ را نشان می‌دهد كه به تدریج تعداد دانش‌جویان بی‌علاقه و بی‌انگیزه كه تنها هدف‌شان وارد دانشگاه شدن (بدون توجه به نوع رشته) است زیادتر می‌شود، به‌ویژه آن‌كه پذیرفته شدن در دانشگاه‌های علمی كاربردی آسان‌تر از قبولی در كنكور دانشگاه‌های سراسری است.
با قبول این واقعیت،‌لازم است پیش از هر چیز سیاست‌ها و برنامه‌هایی در مورد ایجاد، حفظ و بسط علاقه‌مندی هنرجویان در نظر گرفته شود؛ برای رسیدن به این هدف، پیشنهادهایی ارائه می‌شود.
الف: روشن ساختن سابقه‌ی درخشان هنری تاریخ ایران و آگاه كردن دانش‌جویان از اهمیت و نقش هنر در زندگی و اجتماع از طریق سخنرانی‌های مختلف و همچنین توسط اساتید در كلاس‌ها؛
ب: برگزاری مسابقات و تشویق عادلانه‌ی دانش‌جویان؛
ج: در صورت امكان، خرید آثار برگزیده به قیمت‌های قابل قبول دانش‌جویی و استفاده از آثار در مكان‌های مختلف دانشگاه؛
د: برگزاری سخنرانی‌ها، كنسرت‌ها و برنامه‌های غیردرسی مرتبط، یا به عبارت دیگر، وجود یك آمفی‌تئاتر فعال و پویا در دانشگاه؛
ه: بسط و توسعه‌ی كلاس‌های فوق برنامه‌ی مرتبط؛
و: جلوگیری نكردن، بلكه تشویق در رقابت سالم میان دانش‌جویان از طریق پروژه‌های گروهی، نشریه‌های دانش‌جویی و… .

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

رشته هنر

قیمت : 1000 تومان

1000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
 • فرم تقاضا نامه شركت در انتخاب دانشجو نمونه
 • نمونه فرم استخدام
 • نمونه فرم کارورزی
 • مطالعه تطبيقی نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌های كشورهای منتخب
 • نمونه تعهدنامه چاپ مقاله
 • چگونه يك پروپوزال بنويسيم
 • نمونه چارت سازمانی
 • 20000 ایمیل info
 • نمونـه قـرارداد كار مدت موقت
 • آسیب شناسی در مورد مطالعه تحصیلی
 •   
  کاربر گرامی ،لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید،درانتهای خرید لینک دانلود فایل به شما نمایش داده می شود،یک نسخه از فایل هم ایمیل می گردد، در صورتی که موفق به دریافت فایل نشدید، لطفا از بخش ارتباط با ما در تماس باشیدارتباط با پشتیبانی
  + +