مطالعه تطبيقي نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌هاي كشورهاي منتخب
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست »  »  مطالعه تطبيقی نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌های كشورهای منتخب
دانلود تحقیق و مقالات با عنوان مطالعه تطبيقی نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌های كشورهای منتخب در قالب word و قابل ویرایش و در 57 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

مطالعه تطبيقی نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌های كشورهای منتخب

تحقيق و توسعه مهمترين واحد تفكر در هر نظامي، به ويژه در نظام سلامت يك جامعه، كه با مهمترين عنصر وجودي انسان‌ها يعني جان آنها سروكار دارد، محسوب مي‌شود. امروزه نظام تحقيق و توسعه در قلب فعاليت‌هاي علمي جاي دارد، به طوري كه كشورهاي صنعتي سهم قابل توجهي از درآمد و نيروي كار خود را به فعاليت‌هاي تحقيق پايه و كاربردي و توسعه فن‌آوري اختصاص مي‌دهند. اين درحالي است كه در حال حاضر در بخش بهداشت ودرمان فعاليت‌هاي پراكنده و غيرمنسجمي در زمينه تحقيق و توسعه صورت مي گيرد كه با نيازهاي واقعي اين گونه فعاليت‌ها در مراكز تخصصي و پراهميتي نظير بيمارستان كه ضامن سلامت و رفاه اجتماعي كشور است سازگاري ندارد.
در اين بررسي تطبيقي- توصيفي ضمن مطالعه مباني نظري، سوابق موجود و ادبيات مرتبط، وضعيت نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌هاي چند كشور شامل آمريكا (نمونه نظام بهداشت و درمان خصوصي)، انگليس (نمونه نظام بهداشت و درمان ملي)، هندوستان (نمونه نظام بهداشت و درمان مختلط)، و نيز ايران با كمك نظريه سيستم‌ها و با ابزارهاي گردآوري داده‌ها شامل بررسي پايگاه‌هاي اينترنتي بيمارستان‌ها، پرسشنامه و مصاحبه مورد بررسي و تحليل قرار گرفت و با بهره‌گيري از روش كارت امتيازي متوازن (BSC) مقايسه ‌شد

مطالعه تطبيقی نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌های كشورهای منتخب

متغيرهاي اصلي در مطالعه تطبيقي عبارت بودند از: دروندادها، منابع، ساختار سازماني، فرايندها، ارتباطات، عملكرد، و بروندادها. سپس با استفاده از يافته‌هاي حاصل از مطالعات كتابخانه‌اي و مطالعه ميداني، الگويي با استفاده از مفاهيم مطرح شده در روش تحليل و طراحي ساخت‌يافته سيستم‌ها (SSADM) طراحي شد و با كمك تكنيك دلفي مورد آزمون قرار گرفت و نهايي گرديد.
بر اساس يافته‌هاي پژوهش، وجود يك نظام منسجم با عنوان نظام تحقيق و توسعه بيمارستاني در بيمارستان‌هاي كشور ضرورت داردكه ابعاد و كاركرد اين نظام براساس نوع، اندازه و ويژگي‌هاي ساختاري بيمارستان مورد نظر متفاوت خواهد بود.

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

مطالعه تطبيقی نظام تحقيق و توسعه در بيمارستان‌های كشورهای منتخب

قیمت : 8000 تومان

8000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
 • نمونه قرار داد بتن ریزی
 • نمونه اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود
 • نمونه فرم تقاضای عضویت اعضای اصلی حقوقی
 • نمونـه قـرارداد كار مدت موقت
 • شرايط پذيرش نمونه در آزمايشگاه شیمی فیزیک
 • نمونه اقرارنامه
 • نمونه قرارداد واگذاری امور تغذیه دانشجویان
 • دستور عمل تواتر نمونه برداری منابع تامين آب
 • نمونه توصیه نامه علمی
 • چگونه يك پروپوزال بنويسيم
 •