تحقیق و بررسی انگیزه - آنلاین آموز
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

دانلود تحقیق و مقالات - - با عنوان تحقیق و بررسی انگیزه در قالب doc و قابل ویرایش و در 14 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق و بررسی انگیزه

فهرست مطالب صفحه

مقدمه………………………………………………………………………………………………….. 3

انگیزش(Motivation)………………………………………………………………………….. 4

انگیزه پیشرفت……………………………………………………………………………………… 7

ویژگیهای افراد دارای انگیزه پیشرفت………………………………………………………. 7

انگیزه قدرت…………………………………………………………………………………………. 9

ویژگیهای افراد دارای انگیزه قدرت بالا ……………………………………………………… 9

اساس فیزیولوژیک انگیزه قدرت………………………………………………………………. 11

انگیزه‌های اجتماعی………………………………………………………………………………… 12

انگیزه همجنسی اجتماعی……………………………………………………………………….. 12

انگیزه تاثیر اجتماعی………………………………………………………………………………. 12

انگیزه موفقیت………………………………………………………………………………………. 13

انگیزه کار……………………………………………………………………………………………… 13

انگیزه‌های پیوندجوئی…………………………………………………………………………….. 14

منابع……………………………………………………………………………………………………. 15

انگیزه

مقدمه

بسیاری از افراد با وجود داشتن موقعیت اجتماعی و کار مناسب ، هر از چند گاه ممکن است از کار و تلاشهای اجتماعی خسته و بی انگیزه و سست شوند. بخصوص اگر فرد مجبور باشد به یکباره در چند نقش کلیدی یا غیراساسی یک سازمان ایفای نقش کند – به بیان دیگر فقدان انگیزه ممکن است ناشی از یک برنامه فشرده کاری یا برعکس یک برنامه کاری پایین تر از حد انتظار فرد باشد. ازاین رو، به هنگام احساس سستی و رخوت طولانی در کار باید ابتدا منشأ آن را پیدا کرد و بی درنگ در جهت ایجاد انگیزه و تحرک گام برداشت . از این رو، توصیه می گردد برای پیشرفت در برنامه خود: 1- مهارتهایتان را توسعه دهید. با آموزش مداوم ، استعدادهایتان را پرورش دهید و در کارتان رقابت ایجاد کنید تا عقب افتادگی هایتان را جبران نمائید. 2ـ عرصه های کاری جدید را جستجو کنید. 3- برنامه ریزی کنید تا بعد از انجام یک دوره کار فشرده برای مدت کوتاهی هم که شده به مسافرت بروید. 4- یک تغییر ماهرانه در کار ایجاد نمائید. اگر احساس می کنید کارتان بیش از حد یکنواخت است ، در جستجوی راههایی برای ایجاد تنوع در کار باشید. برای مثال ، می توانید از برنامه های اطلاعاتی و نرم افزاری جدید بهره بگیرید و در جستجوی راههای جدید بهره وری در کارتان باشید. 5- فکر و احساس خود را مانند جسمتان ورزش دهید و به فعالیت وا دارید. یک راهپیمایی پرتحرک و با حرارت در طول ساعت ناهار، سطح انرژی شما را بالا می برد و به شما این امکان را می دهد که افکارتان را سازماندهی کنید. حتی یک تغییر در مکان نشستن در سر کار می تواند هیجان و احساس تازه ای در شما بوجود آورد. 6- بکوشید تا در کار خود بهترین باشید. سعی کنید در هر کاری که انجام می دهید برتر بودن قابلیت های شما چشمگیر باشد. اطمینان داشتن به توانائیهایتان هم انگیزه خودتان را بالا می برد و هم دیگران را نسبت به توان شما دلگرم می کند. 7- انعطاف پذیر باشید. از سختگیری و نکوهش بیش از حد در مورد کارتان بپرهیزید. اگر می دانید که نهایت تلاشتان را کرده اید، پس به آن افتخار کنید. اگر فکر می کنید راههای بهتری برای انجام کارتان وجود دارد، بی درنگ آن را دنبال کنید تا سطح کیفی کارتان ارتقاء یابد.

انگیزش(Motivation)

انگیزش یا Motivation: میل فرد جهت انجام دادن یک کار، شی، یا یک فعالیت تعریف شده است. از دیدگاه رفتاری انگیزش را تلاش و کوشش افراد جهت تحقق اهداف سازمانی به نحوی که اهداف فرد هم تعمین شود، تعریف نموده اند.

انگیزش یک فرآیند زنجیره ای است که با احساس نیاز شروع می شود، سپس خواست را به دنبال می آورد و موجب تنش و کنش می شود و در پی آمد آن اقدام برای نیل به هدف صورت می گیرد و سرانجام خواست ارضا می شود. انگیزش در سازمانها مسأله جمعی و گروهی است مدیران فاقد انگیزه کافی نمی توانند کارکنان پرانگیزه ای را پرورش دهند و کارکنان کم انگیزه بر روی رفتارهای مدیر و انگیزه های او بی‌تاثیر نیستند.

انگیزش اولیه در مقابل انگیزش ثانویه،انگیزش درونی در مقابل انگیزش بیرونی،انگیزش اجتماعی،انگیزه پیشرفت،انگیزش پیچیده،انگیزه‌های هوشیار در مقابل انگیزه‌های ناهوشیار را مورد بررسی و توضیح مختصر قرار داده سپس تئوری های مختلف انگیزش را از دیدگاه نظریه پردازان مختلف انگیزش مورد بررسی قرار دادیم . که از این مباحث می توان این گونه خلاصه ای ارائه نمود که:

یكی از وظایف مدیر و رهبر در یك سازمان بالابردن انگیزش افراد برای انجام شدن بهتر كارها است و یكی از خصوصیات یك رهبر خوب تاثیرگذار بودن اوست.

افرادی كه نیاز به كسب موفقیت در آنها شدید باشد عملكرد بهتری دارند و سازمانهایی كه تعداد بیشتری از این افراد را در اختیاز داشته باشند بازده بهتری دارند و سودآورتر هستند. دیوید مك كله لند می گوید ما می توانیم افراد را آموزش دهیم تا آنها به اشخاصی تبدیل شوند كه نیاز به كسب موفقیت در آنها شدید است و از این طریق می توانیم عملكرد و بازده سازمان را بهبود ببخشیم.

یکی از راههای موثر ایجاد انگیزه برای کارکنان، تنظیم و تعیین اهداف مشخص و قابل دسترس برای آنان است. این اهداف باید دارای قدرت انگیزشی باشند و با روشهای مشارکت جویانه به کارکنان فرصت داده شود که درگیر مسایل شوند و نقش فعالتری در تصمیم گیریها داشته باشند مدیر باید با حفظ حرمت و کرامت انسانی کارکنان و ارج نهادن به تلاش و ارتقاء توانایی آنها و شناخت نیازهای متفاوت فردی و سازمانی، رفتار کارکنان را با اهداف سازمان همسو و هماهنگ کند.

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

تحقیق و بررسی انگیزه

قیمت : 8000 تومان

8000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
 • تاریخچه  کاراته
 • خلاصه کتاب آینده مدیریت
 • تحقیق در مورد محمدرضا شاه
 • تاريخچه فوتسال
 • انواع امواج لرزه‌ای
 • تحقیق آثار تاريخي قزوين
 • نمونه سوالات امتحانی وصیت نامه امام
 • دانلود مقاله کامل درباره رابطه جسم و روان (جسم و رفتار)
 • ورزش چيست
 • ايمنی و بهداشت شناگران
 •