تحقیق غلبه بر استرس - آنلاین آموز
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

دانلود تحقیق و مقالات - با عنوان تحقیق غلبه بر استرس در قالب word و قابل ویرایش و در 18 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق غلبه بر استرس

18 صفحه ورد قابل ویرایش

چه چیزهایی باعث بروز استرس می شود؟

 

هر آنچه که ما را به هیجان می آورد، عصبانی می کند، سرخورده و مأیوس می سازد و یا ناخشنود می سازد، می تواند منجر به استرس شود.

این چیزها می تواند شامل فکر و خیال ناشی از امتحان قریب الوقوع گواهینامه رانندگی و یا دیدار آتی یکی از خویشان که دوستش ندارید باشد.

در ضمن تصمیم گیری های مهم و مشکل در زندگی، فشارهای ناشی از محیط کار و یا تأثیرات مخرب ناشی از فوت عزیزان و بستگان و سوگواری های متعاقب آن، می توانند باعث بروز استرس شوند.

استرس به عنوان یکی از بزرگ ترین عوامل مخاطره آمیز در سلامتی انسان های جهان امروز درآمده است و این نتیجۀ جدیدترین مطالعات علمی در این زمینه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده است. طبق نتایج اروپا بوده است. طبق نتایج حاصله از سال 1991 تا 1996 (شروع و پایان این تحقیقات) در محیط کار مرتباً از افراد، انجام همزمان کار بیشتر و سریع تر مطالبه شده و این در حالی بوده است که آنها زیر فشار کمبود وقت قرار داشته اند و طبیعاً این فشارها تأثیرات استرسی شدید داشته است. از هر سه نفر، یک نفر از نشانه های وجود استرس رنج می برد. معذلات عواملی که برای یک نفر به معنای استرس می باشد، ممکن است دیگری را فقط کمی تحریک و تهییج نماید. اگر عواملی، شخصی را دچار استرس می سازد، ممکن است همان عوامل برای دیگری لذت بخش جلوه نماید. در حقیقت برای هر یک از ما داشتن میزان محدودی استرس خوب است. اگر ما برای خود هدف جاه طلبانه ای تعیین کنیم و یا مجبور شویم یک وطیفۀ دوست نداشتنی را انجام دهیم، و سپس به خوبی از عهدۀ انجام آنها برآییم و یا اینکه بدانیم مطالبه ای که خودمان از خود داشته و یا از ما خواسته شده است به جا و صحیح بوده است، آنگاه حال و هوای بهتری احساس می کنیم. انتخاب هدف های جاه طلبانه روزانه برای زندگی ما چاشنی همراه می آورد. بعضی از افراد استرس را بر خود روا می دارند و به کمک آن وفق می شوند از چنگ امور یکنواخت و خسته کننده فرار کنند. استرس بیش از حد، سلامتی ما را به مخاطره می اندازد و حالت تعادل روانی ما را برهم می زند. در صورتی که استرس مرتباً تکرار شود و ابعاد آن نیز وسیع باشد، ما را ضعیف ساخته و اساس زندگی ما را از هم می پاشد.

اینکه ما چگونه با مشکل ارتباط در زندگی زناشویی و یا زندگی شغلی برخورد می کنیم و یا چگونه با سایر مشکلاتی که روزمره، عمدتاً در زمینه های مالی، شغلی و خانوادگی داریم مواجه می شویم با نوع شخصیت، ضعف های شخصی و یا با بیماری ما در ارتباط است.

 

چگونه می توان با استرس به طور صحیح برخورد کرد

 

هر چقدر پیرتر و مجرب تر می شویم بهتر می توانیم با آنچه که روزانه پیش می آید برخورد کنیم و می دانیم  چگونه باید بهتر با مسائل برخورد کنیم که تعادل زندگی مان بر هم نخورد. ما یاد می گیریم که چگونه باید در برابر امور غیرمنتظره عکس العمل نشان دهیم. ما قادر خواهیم بود نقطه نظرات و رفتار خود را با مقتضیات زمان، تطبیق دهیم و یک استراتژی غلبه بر استرس را به بهترین نحو ترتیب دهیم. همه اینها کلاً در حاشیه قرار دارند. امّا در مورد حوادث و وقایعی که نقطه عطف به شمار می روند، مثلاً ازدواج، تولد و یا مرگ یکی از بستگان بسیار نزدیک، واکنش هایمان در این موارد مهم زندگی و اینکه چگونه آنها را از سر می گذرانیم همگی واضح تر و راحت تر صورت می گیرد. برای آنکه بتوانیم همواره با استرس های زندگی با موفقیت کنار بیاییم، باید بتوانیم پرتویی بر عوامل به وجود آورندۀ استرس بیندازیم و به آن نزدیک شویم. باید مشخص سازیم که آیا عکس العمل های جسمی و روحی ما عاقلانه است یا آنکه مانع می شود ما بر موقعیت ها تسلط داشته باشیم.

از مطالعاتی که به عمل آمده چنین برمی آید که در تعدادی از افراد غلبه بر استرس یک عامل ذاتی است و در تعدادی دیگر یک جریان یادگیری است. در نهایت طرز تربیت افراد و تمرینات عملی در این مورد تأثیر به سزایی می توانند داشته باشند.

 

استرس متعادل

 

اینکه استرس بر ما به چه صورت تأثیر می گذارد در درجه اول به این بستگی دارد که آیا نیروی

فرمول استرس

میزان استرس= وقایعی که پتانسیل استرس دارد+ عکس العمل های جسمی روانی و رفتارهای ناشی از این وقایع + اهمیتی که این واقعه                                                                                                                                                     برای ما دارد (                                                                                                                                                         ماراخوشحال یا                                                                                                                                                          اندوهگین می کند و                                                                                                                                                  یا برایمان چندان مهم                                                                                                                                                   نیست.)     

حاصله از استرس با قدرت مقابله به مثل ما، می توانند بر هم تأثیر متقابل گذاشته و در دو کفۀ ترازو، تعادل را حفظ کنند یا نه. هر گونه عدم تعادل بین فشار حاصله از استرس با نیروی متقابله به مثل با آن می تواند خود به شکل از استرس منجر شود که برای ما خوب نیست.

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

تحقیق غلبه بر استرس

قیمت : 7000 تومان

7000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
 • مقایسه تمدن اسلامی و تمدن غرب
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • اهداف و اهميت اجتماعی ورزش
 • تهیه مدل کسب و کار برای سیستم MIS
 • نمونه سوالات امتحانی وصیت نامه امام
 • تحقیق تاريخچه و معماري تپه حسنلو
 • اقدام پژوهی تدریس علوم پایه پنجم ابتدایی
 • تحقیق وسايل حفاظت فردی
 • نظريه خلق الساعه
 • قوانين و مقررات بازي تنيس

 • برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
    

  برچسب

  کلمات کلیدی: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  کاربر گرامی ،لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید،درانتهای خرید لینک دانلود فایل به شما نمایش داده می شود،یک نسخه از فایل هم ایمیل می گردد، در صورتی که موفق به دریافت فایل نشدید، لطفا از بخش ارتباط با ما در تماس باشیدارتباط با پشتیبانی
  + +