تحقیق در مورد موریانه Termite - آنلاین آموز
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست » -  »  تحقیق در مورد موریانه Termite
دانلود تحقیق و مقالات - با عنوان تحقیق در مورد موریانه Termite در قالب doc و قابل ویرایش و در 26 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق در مورد موریانه Termite

شرح : زنگاري باشد که آهن و فولاد را ضايع کند.(برهان ). زنگاري که آهن و فولاد را ضايع مي کند به طوري که از صيقل کردن برطرف نشود. (ناظم الاطباء). مورانه . مورجانه . مورچانه . (غياث ) (آنندراج):
بس که دنيارا کمر بستم چو مور دانه کش
مدتي چون موريانه روي در آهن کشم .
سعدي .
آهني را که موريانه بخورد
نتوان برد از او به صيقل زنگ.
سعدي .
جانورکي که چوب را مي خورد و آن را سوراخ سوراخ مي کند . (ناظم الاطباء). مورچه سفيد. ريونجه . تافشک . ريونجو. رونجو. کرم چوب خوار. چوبخوار. چوبخوارک . ارضه . کرمک چوبخوار. ريوچه . خوره . چوبخواره . حشره اي است از راسته آرکيپترها که نزديک براسته رگبالان است . موريانه حشره اي است اجتماعي و دو نوع از آن ديده مي شود يک نوع در داخل چوبهاي منازل است و نوع ديگر در نواحي استوايي که در بيابانها براي خود مسکن مي سازد و طول و قطر خانه هايشان گاهي به پنج متر و هشت متر مي رسد. موريانه نيز مانند مورچه گونه هايي دارد چون موريانه هاي کارگر و موريانه هاي مدافع (سرباز) که بال و چشم و دستگاه تناسلي ندارندو فقط موريانه نر چهار بال دارد. در دستگاه گوارشي اين موريانه ها عده اي از تک ياختگان از دسته فلاژله ها مي زيند که با موريانه ها زندگي اشتراکي دارند. رشميز و آن را در اصطلاح شوشتر ريميز و در اصطلاح گناباد خراسان رَوَنجَک گويند. (يادداشت پروين گنابادي ). دابةالارض: همچنان بر عصا تکيه زده بود تا موريانه عصاي او را خورد و عصا بيفتاد. (قصص الانبياء ص 175). ماروض ; موريانه زده . (يادداشت مولف ).
-امثال :
موريانه همه چيز خانه را خورد جز غم صاحب خانه . (امثال و حکم دهخدا).
چوب نرم را موريانه خورد . (امثال و حکم دهخدا).
به معني مور است . (جهانگيري ).
موريانه(Termite) حشره اي است که غالباً در مناطق حاره و تحت حاره مانند بعضي مناطق قاره افريقا و همچنين زندگي کرده و باشياء و آثار چوبي حمله ور شده و آنها را بکلي فاسد ميکند.
حشره اي را که در کشور ما و بطور کلي در مناطق معتدله بنام موريانه مي‌شناسيم در حقيقت (Termite) نيست بلکه بايد آنرا کرم چوب بناميم و انگليسي زبانان نيز بآن (Wood – Worm) ميگويند

با توسعه شهر و سيستم هاي شهر سازي در قالب مدرنيته نمودن شهرها و امکان ساخت ساختمانها و تاسيسات جديد و بوجود آمدن برج ها و آسمانخراش ها در دنيا هميشه به اين فکر بوده ايم که بنايي بسازيم که قدمت آن به طول قدمت بنايي باشد که از اجداد ما تاکنون سر قامت فرود نياورده اند و اين بناها همان فرهنگ و تاريخ ما مي باشند . اما بايستي بدين نکته اشاره نماييم که هيچگاه بنايي تخريب نمي شود مگر به دست طبيعت و يا انسانها. در طبيعت بلايايي مي باشند که هر از چند سالي آمده و ردپايي از خود به جا مي گذارند . زلزله ، سيل ، آتش سوزي ، از يک سو و جنگ و بازسازي نماهاي شهري و مدرن نمودن آنها و ساخت بناهاي فرسوده و تبديل آنها به برجهاي آپارتماني در حالا حاضر به خاطر سودجويي و ازدياد جمعيت از مواردي مي باشد که دست انسان ها را بسوي تخريب و نابودي عمارت و ساختمانهاي قديمي برده است

تاريخ :
“راز خلقت موریانه”
مطالعه در کشورعجیب، منظم و دو سه میلیونی موریانه ها، همچنین بررسی ارتباط دائم آنها با یکدیگر، بیانگر این حقیقت است که موریانه ها هم حرف می زنند و هم زبان مخصوص به خود دارند.
لانه موریانه ها که نیمی از آن در زیرزمین و نیمی از آن روی زمین است، مخروطی شکل و با ارتفاع شش الی هشت متر از دور دیده می شود. در هر یک از این لانه ها یک ملکه وجود دارد که حدود ده تا پانزده سال عمر می کند و هر سال تعداد فرزندان وی زیاد می شود. چرا که ملکه هر دو ثانیه یک تخم می گذارد.
ساختمان خانه موریانه ها از دارای چندین طبقه است که در ورودی آن، برخلاف ساختمان های بشری، در بالای عمارت قرار دارد. طبقات و ساختمان خانه موریانه ها به شرح زیر است:
طبقه دوم: خوابگاه تابستانی کارگران.
طبقه سوم: اطاق نهار خوری تابستانی.

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

تحقیق در مورد موریانه Termite

قیمت : 5000 تومان

5000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
 • اصول و قواعد کلی احتراق
 • توجيه اثر متقابل فوتون و گراويتون
 • تحقیق و بررسی بتن غلطکیRCCP
 • الگو سازی ترموديناميكی از تعادل فاز تركيبات چند تایی
 • تحقیق و بررسی کيفيت بتن با دوام در برابر خوردگی ميلگردها
 • تحقیق آواز نهنگ ها
 • زلزله
 • تحقیق زمین لرزه
 • تعیین درجه واکنش یون پر سولفات
 • تحقیق در مورد قلع
 •   
  کاربر گرامی ،لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید،درانتهای خرید لینک دانلود فایل به شما نمایش داده می شود،یک نسخه از فایل هم ایمیل می گردد، در صورتی که موفق به دریافت فایل نشدید، لطفا از بخش ارتباط با ما در تماس باشیدارتباط با پشتیبانی
  + +