تحقیق در مورد اسکوليوز - آنلاین آموز
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست »  »  تحقیق در مورد اسکوليوز
دانلود تحقیق و مقالات با عنوان تحقیق در مورد اسکوليوز در قالب doc و قابل ویرایش و در 7 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق در مورد اسکوليو

اسکوليوز (انحناي  ستون  فقرات ) خميدگي  بدون  درد ستون فقرات که  گاهي  حالت  پيشرونده  داشته  و باعث  تغيير شکل  قفسه  سينه  و پشت  مي شود. اين  عارضه  مي تواند مهره هاي  قفسه  سينه اي  (مياني ) يا مهره هاي  کمري  (پاييني ) ستون  فقرات  را درگير سازد. اين  عارضه  بيشترين  شيوع  را در نوجوانان  داشته  و در دختران  شايعتر از پسران  است .
در مراحل  اوليه  علايم  واضحي  وجود ندارد و اسکوليوز توسط  پزشک  يا مسوول  بهداشت  مدرسه  در طي  معاينات  معمول  کشف مي شود.
بيماري اسکوليوز شايد براي خيلي از مردم چندان نام آشنايي نباشد، ولي کساني که به اين بيماري مبتلا شده باشند، درد و عذاب ناشي از آن را به خوبي درک مي کنند. اسکوليوز، يک ناراحتي مربوط به ستون فقرات است که عمدتا کودکان را درگير مي کند. از هر هزار نفر کودک آمريکايي 3 تا 5 نفر به اين بيماري مبتلا مي شوند که شيوع نسبتا بالايي است. تعريف اسکوليوز عبارت است از قوس جانبي ستون فقرات. اين تعريف شايد کمي نامفهوم باشد. براي درک بهتر اين بيماري بد نيست برخي مسايل روشن تر از روز را توضيح دهيم.اگر از پشت به ستون فقرات نگاه کنيد مي بينيد که صاف و مستقيم به سمت بالا رفته است. اگر هم از پهلو به ستون فقرات نگاه کنيد،دو قوس بزرگ را خواهيد ديد. تحدب قوس پاييني يا قوس کمري به سمت شکم و تحدب قوس فوقاني به سمت پشت قرار گرفته اند. درحالي که در اسکوليوز اگر از پشت به ستون فقرات نگاه کنيم، ستون فقرات به جاي اينکه مسيري مستقيم را به سمت بالا طي کند، به سمت راست يا چپ زاويه پيدا کرده است. البته تشخيص اين زاويه کار دشواري است و ديد يک پزشک متخصص را طلب مي  کند. اسکوليوز عمدتا در کودکان و نوجوانان ديده مي شود و در بزرگسالان نادر است. البته گاهي اين بيماري مزمن و خاموش در بزرگسالي تشخيص داده مي شود ولي منشا» ايجاد بيماري در همان کودکي بوده است. اسکوليوز در مراحل ابتدايي معمولا بدون درد است و به همين دليل تشخيص آن براي بيمار دشوار خواهد بود. در نتيجه اهميت معاينات منظم براي اطفال و بزرگسالان براي تشخيص بيماري واضح است. اين بيمار ي مي تواند از حالت خفيف تا بسيار شديد متغير باشد که در موارد خفيف فقط معاينات پيگيرانه کفايت مي کند ولي در موارد شديد تنها راه درمان جراحي است. در اين بيماري يک شانه مي تواند بالاتر يا پايين تر از شانه ديگر قرار گيرد، همچنين ممکن است استخوان کتف به سمت عقب برآمده شود. لگن از حالت موازي خارج شده و يک سمت بالاتر از سمت ديگر قرار مي گيرد. بدن نيز اصولا به يک سمت تمايل دارد.

 

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

تحقیق در مورد اسکوليوز

قیمت : 5000 تومان

5000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط

کاربر گرامی ،لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید،درانتهای خرید لینک دانلود فایل به شما نمایش داده می شود،یک نسخه از فایل هم ایمیل می گردد، در صورتی که موفق به دریافت فایل نشدید، لطفا از بخش ارتباط با ما در تماس باشیدارتباط با پشتیبانی
+ +