تحقیق درباره شبكه هاي محلي - آنلاین آموز
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست » -  »  تحقیق درباره شبكه هاي محلي
دانلود تحقیق و مقالات - با عنوان تحقیق درباره شبكه هاي محلي در قالب doc و قابل ویرایش و در 41 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق و بررسی شبكه های محلی
Local Area Networks
LANs
انتقال داده ها
Data Transmission

كابل بندی شبكه:
در ادامه مبحث شبكه به نحوه كابل بندي شبكه مي رسيم همانطور كه مي دانيد در شبكه هاي سيمي بايد اجزاي شبكه توسط كابل ها با يكديگر مرتبط شوند اما براي كابل بندي مثلاً شبكه هاي LAN روشهاي متفاوتي هست. در بعضي شبكه ها از يك نوع كابل استفاده مي شود و در بعضي ديگر از چندين نوع كابل استفاده مي شود. آنچه مبرهن است آنستكه چگونگي كابل بندي شبكه بسته به نوع توپولوژي شبكه و پروتوكول آن متفاوت است.
1- Unshieleded Twisted Pair (UTP) Cabling
در دو نوع متفاوت است: Shielded حفاظ دار Unshielded بدون حفاظ UTP از محبوبيت بيشتر و همچنين عموميت بيشتري برخوردار است. و مي توان آنرا بهترين انتخاب براي يك شبكه مثلاً مدرسه اي در نظر گرفت. كيفيت اين نوع كابل از لحاظ كيفيت مي تواند بين يك كابل بندي با كيفيت تلفني تا يك كابل بندي با سرعت زياد تغيير كند. اين كابل درون حفاظش چهار جفت سيم دارد. كه دو تا دو تا به هم پيچيده شده اند و قابل تشخيص از يكديگر هستند. هر چه اين ها به هم محكمتر پيچيده شده باشند سرعت تبادل اطلاعات در آنها بيشتر و همچنين از لحاظ قيمت هم گرانتر هستند.
EIA/TIA (Electronic Industry Associaton/Telecommunication Industry Association)
پنج نوع متفاوت از اين نوع سيم ها عرضه كرده است كه داراي استاندارد مناسبي هستند.
نوع 1 فقط جهت انتقال صدا يا سيم تلفن
نوع 2 براي localtalk و سرعت انتقال اطلاعات 4 mbps
نوع 3 ethernet براي تبادل 10 mbps
نوع 4 براي تبادل 20 مگابايت و 16 مگابايت براي token ring
نوع 5 براي تبادل 100 مگابايت از نوع fast Ethernet
براي خريد هر كدامي را كه مورد نياز شماست و توانايي پرداخت آن را داريد انتخاب كنيد. اكثراً از نوع 3 و 5 بيشتر استفاده مي شود. اين دو نوع در حداكثر 100 متر بايد استفاده شوند.
Unshielded Twisted Pair Connector
كانكتور استاندارد اين نوع RJ-45 مي باشد. يك كانكتور پلاستيكي براي شبكه به سوكت تلفن منتهي كمي بزرگتر مي باشد. RJ براي Registered Jack مي باشد.
Shielded Twisted Pair (STP) Cabling
براي محيط هاي الكتريكي استعداد خوبي دارد كه البته به دليل پوشش سنگيني كه روي اين كابل قرار دارد كمي سنگين و گاهي بزرگ به نظر مي رسد. كه بيشتر براي شبكه هاي token ring استفاده مي شود.
Coaxial Cable Connectors
بيشترين استفاده اين كانكتور با كابلهاي هم محور مي باشد كه در BNC Bayone Neill Concelman استفاده مي شود. آداپتورهاي متفاوتي براي اين نوع مي باشد. كه شامل T-connector barrel connector و terminator مي باشد. كانكتورها در شبكه ضعيف ترين قسمت ها مي باشند. كه براي بهتر شدن وضعيت كابلها و همچنين كاهش پيچش آنها از كانكتور BNC استفاده كنيد تا سيم ها در هم بپيچند.
Fiber Optic Cable
شامل يك هسته شيشه اي هست كه با لايه هاي محافظ پوشيده شده است. كاري كه اين كابلها انجام مي دهند آنست كه نور را به جاي سيگنال هاي الكتريكي منتقل مي كنند. بنابراين مشكلاتي كه گاهاً در تبادل اطلاعات از طريق الكتريسيته بوجود مي آمد مرتفع مي شوند. بنابراين بهترين جايگاه استفاده از اين فيبرها در مكانهايي است كه منابع توليد الكتريسيته فراوان است و بنابراين ديگر با مشكلي مواجه نخواهيم شد. از جمله مزيت هاي ديگري كه دارند آنستكه اين كابلها نسبت به كابلهاي هم محور و پيچ خورده در مسافت هاي طولاني كيفيت بهتري دارند. و همچنين سرعت تبادل اطلاعات نيز افزايش مي يابد. از لحاظ پهناي باند هم براي تبادل اطلاعات ويدئويي قابليت فراواني دارند. همچنين از لحاظ قيمت هم تفاوت چنداني با سيم كشي مسي ندارند. گرچه يك مقدار اين نوع كابل بندي از لحاظ نصب سخت تر است.

Wireless LANs
مي دانيم تمامي شبكه ها نيازي به سيم كشي ندارند چرا كه بعضي از آنها بدون سيم كار مي كنند. حتماً شبكه هاي موبايل را ديده ايد؟ اما من بيشتر در مورد شبكه هاي LAN بيسيم صحبت مي كنم كه از فركانس هاي راديويي براي ايجاد ارتباط استفاده مي كنند. هر كدام از اجزاي شبكه يك رسيور دريافت كننده و يك فرستنده دارد براي تبادل اطلاعات. براي فواصل دور ممكن است اين شبكه ها از امواج مايكرويو يا تكنولوژي تلفني يا حتي ماهواره ها استفاده كنند. البته اين شبكه ها از لحاظ سرعت به پاي شبكه هاي كابلي نمي رسند و يا حتي از لحاظ امنيتي هم در درجه پايين تري قرار دارند مخصوصاً در برابر توليد كنندگان الكتريسيته و يا وسايل الكتريكي.

 

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

تحقیق درباره شبكه هاي محلي

قیمت : 5000 تومان

5000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
 • دانه های روغنی
 • تحقیق و بررسی گودبرداری
 • METALLURGY Technical Activities
 • بررسی و تحقیق در مورد بتن الیافی
 • تحقیق و بررسی شکل‌دهی فلزات
 • تحقیق در مورد اتصال اجر به ستون
 • تحقیق بتن و انواع آن
 • خصوصيات فيزيكي و شيميايي ميكروسيليس
 • بررسی اثار کنترل دور موتورهای بزرگ نیروگاهی
 • اثر خازنی دیود
 •   
  کاربر گرامی ،لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید،درانتهای خرید لینک دانلود فایل به شما نمایش داده می شود،یک نسخه از فایل هم ایمیل می گردد، در صورتی که موفق به دریافت فایل نشدید، لطفا از بخش ارتباط با ما در تماس باشیدارتباط با پشتیبانی
  + +