تاریخچه بانکداری-آنلاین آموز مرجع دانلود فایل های آموزشی و تحقیقی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست »  »  تاریخچه بانکداری
دانلود تحقیق و مقالات با عنوان تاریخچه بانکداری در قالب word و قابل ویرایش و در 32 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تاریخچه بانکداری

در شهر بابل تجارتخانه ها و بانک های بزرگی وجود داشت که دادن حواله،برات و نیز گرفتن ربح معمول بود و میزان ربح 20% بوده و درمواردی به صدی چهل تا چهل و سه می رسید.
معابد این شهر در حدود 2000 سال قبل از میلاد مسیح به عملیات بانکی محدودی مبادرت می ورزیدند و در مقابل و ثیقه اموال غیر منقول پول به عاریت می دادند.
ب_یونان: در کشور خدایان و ارباب علاوه بر بانک های خصوصی بعضی از معابد هم به کار صرافی اشتغال داشتند.

سپرده های مردم را پذیرفته و به اشخاص یا شهرها وام اعطا می کردند.از جمله معبد دلفی بود در شهر افسن و بعلت جنگ های مداوم داخلی، معابد مطمئن ترین محل برای نگاهداری و حفاظت اموال گرانبها و پرارزش به شمار می آمد.
پ_ایران: قبل از دوره هخامنشی،بانکداری به طرز ابتدائی مرسوم ولی در انحصار معابد و شاهزادگان بود و در زمان هخامنشیان بازرگانی رونق یافت و پول مسکوک رواج یافت.

معروفترین این بانک ها اجیبی بود که به مهاجرین یهودی مقیم بابل تعلق داشت و کلیه امور بانکی از قبیل سپرده،اعطای وام و رهن گرفتن املاک می پرداخت و سرمایه آن برای خرید و فروش منازل،احشام، غلامان کشتی های حامل کالا بکار می افتاد.
ت_رم :در اوایل تاسیس دولت رم که وصول مالیات ها به شکل مقاطعه به اشخاص واگذار می شد مامورین غالبا” به شهر ها و موسسات دولتی وام می دادند.

در واقع به نوعی بانکداری مبادرت می ورزیدند.بانکدارهای رومی گذشته از تبدیل پول های خارجی به پول های کشور و تعیین عیار آن ها و قبول سپرده و دادن وام،کار صندوق داری را هم برای مشتریان خود انجام می دادند.
عملیات بانکی بانکداران رومی از بیشتر جهات شبیه به بانکداری کنونی و عبارت بود از افتتاح حساب جاری و مدت دار به نفع افراد، پرداخت بهره به سپرده های مدت دار و…

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

تاریخچه بانکداری

قیمت : 7000 تومان

7000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
  • بررسی تحلیل مسیر یا تحلیل رگرسیون؟
  • تحقیق درمورد ضرورت های خصوصی سازی و کاهش تصدی گری دولت در اقتصاد
  • آزمون های ناپارامتری
  • تحقیق در مورد آمار و احتمال
  •