اندازه گيری يون كروم در پساب رنگی-اسپكتروفوتومتری-اساس اسپكتروفوتومتری جذبی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست »  »  اندازه گيری يون كروم در پساب رنگی
دانلود تحقیق و مقالات با عنوان اندازه گيری يون كروم در پساب رنگی در قالب word و قابل ویرایش و در 83 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

اندازه گيری يون كروم در پساب رنگی

روش¬هاي سينتيكي- اسپكترفوتومتري از جمله روش¬هاي تجربه دستگاهي به منظور بررسي تغييرات ميزان گونه¬هاي موجود در نمونه مي¬باشند كه ضمن دارا بودن صحت، دقت و سرعت عمل بالا داراي هزينه روش بسيار پايين است.

اين خصوصيات كاربرد اين تكنيك را در حد وسيعي براي بررسي رفتار تركيبات رنگي و چگونگي تخريب وحذف آنها از پساب¬هاي صنعتي ميسر مي¬سازد.

نظر به اهميت ايجاد آلودگي توسط رنگ¬هاي آلي در پساب¬هاي صنعتي ارائه روش¬هاي مناسب و جديد با حداقل هزينه و كارآيي بالا به منظور حذف اين گونه تركيبات مورد نظر پژوهشگران بوده و هست.
در اين پروژه علاوه بر ارائه فاكتورهاي مؤثر در تخريب رنگ متيلن¬بلو مي¬توان به اندازه¬گيري يون كروم كه يك ماده سرطان¬زاست، پرداخت.

اندازه گيری يون كروم در پساب رنگی

يك روش حساس و ساده براي تعيين مقادير بسيار كم كروم به روش سينتيكي- اسپكتروفوتومتري براساس اثر بازدارندگي كروم در واكنش اكسيدشدن متيلن¬بلو توسط پتاسيم نيترات در محيط اسيدي (H2SO4 4 مولار) معرفي شده است.

اين واكنش به روش اسپكتروفوتومتري و با اندازه¬گيري كاهش جذب متيلن¬بلو در طول موج 664 نانومتر به روش زمان ثابت استفاده شده است.

اسپكتروفوتومتری

اساس اسپكتروفوتومتری جذبی

اندازه­گيري جذب تابش­هاي مرئي – ماوراء بنفش راه مناسبي را براي تجزيه تعداد بيشماري از  گونه­هاي آلي و معدني فراهم مي­آورد. تابش در اين نواحي داراي انرژي كافي براي انتقالات الكتروني الكترونهاي والانس است.

اگر نمونه در حالت گازي از اتم ها و يا ملكول­هاي ساده تشكيل شده باشد، طيف جذبي آن معمولاً مركب از يكسري خطوط تيز و كاملاً مشخص است كه مربوط به تعداد محدود انتقالات الكترونيكي مجاز مي­باشد

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

اندازه گيری يون كروم در پساب رنگی

قیمت : 12000 تومان

12000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
  • بررسی انواع بافت سرژه
  • ماشين آلات رنگرزی منسوجات
  • خصوصیات الیاف نساجی
  •