اثر روغن سیلیکون بر روی خصوصیات مکانیکی بتن - آنلاین آموز
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی سوابق خرید رفع مسئولیت تماس با ما

صفحه نخست » - - - - -  »  اثر روغن سیلیکون بر روی خصوصیات مکانیکی بتن
دانلود تحقیق و مقالات - - - - - با عنوان اثر روغن سیلیکون بر روی خصوصیات مکانیکی بتن در قالب word و قابل ویرایش و در 9 صفحه گرد آوری شده در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

اثر استفاده از روغن سیلیکون توزیع شده به روش التراسونیک در لاتکس پلیمری بر روی خصوصیات مکانیکی بتن

چکیده

 

لاتکس های پلیمری بر پایه کوپلیمر وینیل استات – بوتیل اکریلات با نسبت 60:40 در دمای 73 درجه سانتی گراد با استفاده از روش پلیمریزاسیون امولسیونی نیمه پیوسته سنتز شد. هدف از ساخت این نوع لاتکس بررسی کاربرد آن به عنوان چسب بتن بود. پیشبینی می شد  که این نوع لاتکس باعث بهبود کیفیت بتن و ارتقاء برخی از خصوصیات آن نظیر افزایش مقاومت فشاری آن گردد. تست اندازه ذرات نشان می دهد که اندازه ذرات سیستم امولسیون سنتز شده در مقیاس  تقریبی 150 نانو متر می باشد. همچنین اندازه ذرات روغن توزیع شده در آب و لاتکس حاوی روغن بترتیب معادل 97  و 100 نانو متر بود. نتایج نشان می دهند، استفاده از این نوع پلیمر(5%) باعث افزایش مقاومت بتن به میزان 24% گردید. با این حال، این پلیمر تاثیر قابل توجهی بر روی وزن مخصوص بتن به عنوان معیاری از نفوذ آب نداشت. علاوه بر این، به بررسی تاثیر نانو ذرات سیلیکون که بوسیله پرتو های فرا صوت بصورت روغن توزیع شده در آب تبدیل شده بود پرداخته شد. این نانو ذرات در طی فرایند پلیمریزاسیون به سیستم اضافه گردید و تاثیر آنها مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که استفاده از این نوع لاتکس باعث افزایش مقاومت فشاری(25%) شد. همچنین، استفاده از نانو ذرات سیلیکون باعث افزایش وزن مخصوص بتن به میزان 1% گردید، این رفتار نشان از کاهش اندکی در میزان جذب آب توسط بتن دارد.

 

مقدمه

سال های زیادی است که بتن به عنوان یکی از مواد ساختمانی مهم در انواع سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اهمیت بسیار زیاد بتن پروژه های تحقیقاتی وسیعی بر روی مواد مختلف تشکیل دهنده آن و آزمایش بتن های مختلف با مواد جدید در سال های اخیر منجر به پیدایش بتن هایی شده است که علاوه بر تامین مقاومت، خواص دیگری نظیر دوام، کارایی، مقاومت در برابر عواملی نظیر آتش، شرایط محیطی و هوازدگی نقش و کاربرد آن را دستخوش تغییرات اساسی کرده است[1]. بیش از دو دهه است که استفاده از پلیمر در بتن به منظور اصلاح خصوصیات بتن های رایج مورد توجه قرار گرفته است. از جمله مزایای بتن اصلاح شده بوسیله پلیمر در مقایسه با بتن های معمولی می توان به مواردی نظیر دوام، چسبندگی بالا، مقاومت در برابر سرما و گرمای شدید و … اشاره نمود[2]. پلیمرها هم بصورت مخلوط با سیمان و ماسه و یا بصورت یک پیوند دهنده مجزا در بتن مورد استفاده قرار می گیرند. کامپوزیت هایی که از پلیمر به شکل مخلوط با سیمان و ماسه ساخته می شوند تحت عنوان بتن اصلاح شده پلیمری و یا ملات اصلاح شده پلیمری شناخته می شوند. درحالیکه، کامپوزیت هایی که متشکل از پلیمر و ماسه هستند  را  ملات پلیمری و یا بتن پلیمری می نامند[3].  در سالهای اخیر، ترکیبات پلیمری گوناگونی توسعه پیدا کرده اند که به عنوان عامل اصلاح کننده سیمان تجاری سازی شده اند. در نتیجه روش های مختلفی به منظور ساخت بتن اصلاح شده بوسیله پلیمر بوجود آمده است که از جمله آنها می توان به مواردی نظیر استفاده از لاتکس، امولسیون پودر شده پلیمر محلول در آب، رزین مایع و ملات سیمان و بتن اصلاح شده بوسیله منومر اشاره نمود[2].

لاتکس های پلیمری، ذرات پلیمری توزیع شده در آب به ابعاد 5 –5/0میکرومتر می باشند. به منظور ساخت ملات های پلیمری اصلاح شده در بسیاری تحقیقات از لاتکس های حاوی پلیمر یا کوپلیمرهایی نظیر پلی وینیل استات، کوپلیمرهای پلی وینیل استات – اتیلن، استایرن – بوتا دی ان، استایرن – اکریلیک و سایر مشتقات اکریلیکی استفاده می گردد[4]. در سال های اخیر، کامپوزیت های نانو ذرات/ پلیمر به عنوان یکی از مهمترین مواد به دلیل ایجاد خصوصیات عملکردی بسیار بهتر در مقایسه با مواد قدیمی نظیر کامپوزیت های آلی/ معدنی در بسیاری از کاربرد ها نظیر پلاستیک ها، الیاف، درزگیر ها، پوشش ها و همین طور صنعت ساختمان نظر بسیاری از دانشمندان و صاحبان صنایع را به خود جلب کرده است[5]. استفاده از نانو ذرات می تواند منجر به ایجاد خصوصیات جدیدی در بتن گردد که این تغییرات به علت اصلاح خصوصیات مکانیکی و دوام بتن می باشد. نانو ذرات سیلیسیوم به دلیل ایجاد یک میکرو ساختار چگال در بتن باعث افزایش مقاومت، کاهش میزان جذب آب و همین طور بهبود مقاومت بتن در برابر سایش و ضربه می گردد[6].در این پروژه از روش نیمه پیوسته به منظور سنتز لاتکس پلیمری بر پایه سیستم امولسیونی کوپلیمر پلی وینیل استات – بوتیل اکریلات استفاده شد. در این طرح با استفاده از روغن سیلیکون توزیع شده در آب به روش التراسونیک و استفاده از آن در فرایند پلیمریزاسیون به بررسی و مقایسه تاثیر روغن سیلیکون بر روی خصوصیات لاتکس پرداخته شده است. همچنین تاثیر استفاده از درصد های مختلفی از امولسیون پلیمری( فاقد روغن سیلیکون و حاوی روغن سیلیکون) بر روی برخی از خصوصیات بتن نظیر مقاومت فشاری و وزن مخصوص به عنوان معیاری از نفوذ آب به درون بتن مورد مطالعه قرار گرفت.

به این پست امتیاز بدهید !
[تعداد: 0 میانگین: 0]

اثر روغن سیلیکون بر روی خصوصیات مکانیکی بتن

قیمت : 3000 تومان

3000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
مطالب مرتبط
 • خصوصیات Atmega8L,Atmega8
 • سیستم فازی
 • تحقیق درباره شبكه هاي محلي
 • افیولیت ها
 • نقش و اهمیت کشاورزی پایدار
 • ماشين آلات رنگرزی منسوجات
 • انواع اتصالات
 • تحقیق و بررسی جوشکاری
 • پروژۀ اجرای سازه های فولادی و بتنی
 • ضرورت راه اندازی مراکز تبادل اطلاعات استانی
 •